Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun °C

Dmitry Medvedev: Batılı ülkelerin yarattığı kurallar, kendi çıkarlarını desteklemek ve diğer ülkelerden para kazanma girişimleridir

Dmitry Medvedev: Batılı ülkelerin yarattığı kurallar, kendi çıkarlarını desteklemek ve diğer ülkelerden para kazanma girişimleridir
REKLAM ALANI
19.06.2024
A+
A-

Dmitry Medvedev: Batılı ülkelerin yarattığı kurallar, kendi çıkarlarını desteklemek ve diğer ülkelerden para kazanma girişimleridir

2024

Çoğu zaman manevi ve ahlaki değerleri yok ederler
Birleşik Rusya Başkanı, “Yeni Sömürgeciliğin Modern Uygulamalarına Karşı Mücadeleyi Destekleyenler Forumu – “Ulusların Özgürlüğü İçin!” hareketinin daimi komitesi toplantısının açılışında, bu girişimlere son verilmesi gerektiğini belirtti. Vladivostok’ta düzenlenen Birleşik Rusya Uluslararası Partiler Arası Forumu “Çok Kutuplu Bir Dünya için Dünya Çoğunluğu”nda “BRICS ve Ortak Ülkeler” formatında gerçekleşiyor.

“Dünyanın çoğunlukta olduğu ülkelerdeki siyasi parti temsilcilerinin yeni-sömürgeciliğe ilişkin kaygılarını kaydetmek. Burada temsil edilen siyasi güçlerimizin, ilgili tüm taraflarla işbirliğini genişletme niyetlerini ifade edeceklerine ve yeni-sömürgecilikle ilgili bu konuları hem BRICS hem de Birleşmiş Milletler aracılığıyla ve genel olarak çeşitli platformlarda ortaklaşa ele alacaklarına inanıyorum. tüm yetkili uluslararası forumlar,” dedi Dmitry Medvedev .

Eylül ayında BM Genel Kurulu’nda Sömürgecilik Kurbanlarını Anma Günü oluşturulması konusunun gündeme getirilmesini önerdi. Şubat 2024’teki Birleşik Rusya uluslararası forumunun katılımcıları, bu günü, 1960 yılında BM Genel Kurulu’nun Sömürge Ülkelerine ve Halklara Bağımsızlık Verilmesine İlişkin Bildirgesi’nin kabul edildiği tarih olan 14 Aralık’ta kutlama girişimini ortaya attılar.

Birleşik Rusya Başkanı, “Bunun iyi bir girişim olduğunu düşünüyorum, Birleşmiş Milletler’in yaklaşan Genel Kurulunda birlikte buna ivme kazandırabiliriz” diye vurguladı.

“Birleşik Rusya”, 17-18 Haziran tarihlerinde Vladivostok’ta “BRICS ve ortak ülkeler” – “Çok Kutuplu Bir Dünya için Dünya Çoğunluğu” formatında Uluslararası Partiler Arası Forum düzenliyor. Etkinlik, 32 ülkeden önde gelen siyasi güçlerin 150’den fazla temsilcisini bir araya getirecek.

Foruma Çin, Etiyopya, Laos, Tayland, Endonezya, Kamboçya, Venezuela, Küba, Belarus, Tacikistan, Azerbaycan ve diğer ülkelerden heyetler katılacak.

Adil bir dünya düzeninin inşası, uluslararası ilişkilerde, ticarette, ekonomik ve parasal işbirliğinde dünya çoğunluğuna sahip ülkeler arasında temel olan bölünmez ve eşit güvenlik ilkesinin pekiştirilmesi konularını tartışacaklar.

Forum, Birleşik Rusya ve yabancı ortakların BRICS’in çalışmalarının üç ana alanında (siyaset ve güvenlik, ekonomi ve finans, kültür ve insani işbirliği) etkileşimi artırma konusundaki konsolide konumunu yansıtan nihai bir bildiriyi kabul edecek.

Ayrıca forum günlerinde “Ulusların Özgürlüğü İçin!” Hareketinin daimi komitesinin bir toplantısı planlanıyor. ve ASEAN ülkelerinin katılımıyla bir yuvarlak masa toplantısı. Rusya’nın partner ülkeleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirilecek.

Hoparlör
Medvedev Dmitry Anatolyevich
Medvedev Dmitry Anatolyevich
Tüm Rusya siyasi partisi “BIRLEŞIK RUSYA” Başkanı, Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Başkan Vekili
#Medvedev
#forum
#Ulusların Özgürlüğü İçin
#BRICS
#Primorsky Krayı
#Vladivostok
#Uluslararası ilişkiler
#partiler arası işbirliği
#neokolonyalizm
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/dmitrij-medvedev-pravila-kotorye-sozdayut-strany-zapada-eto-prodvizhenie-sobstvennyh-interesov-i-popytki-zarabotat-na-drugih-stranah

 

REKLAM ALANI