Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun °C

Denis Kravchenko: “Birleşik Rusya” astronotiklerin geliştirilmesine yönelik bütçenin ikinci okumasında değişiklik yaptı

Denis Kravchenko: “Birleşik Rusya” astronotiklerin geliştirilmesine yönelik bütçenin ikinci okumasında değişiklik yaptı
REKLAM ALANI
20.11.2023
A+
A-

Denis Kravchenko: “Birleşik Rusya” astronotiklerin geliştirilmesine yönelik bütçenin ikinci okumasında değişiklik yaptı

2023

Ek finansman 5 milyar ruble olacak
Ekonomi politikası komitesinin ilk başkan yardımcısı, Devlet Dumasının genel kurul toplantısına yaklaşırken, yerli kozmonotiğin geliştirilmesi için en önemli önceliklerden birinin insanlı kozmonotik olduğunu belirtti.

“Bu yıl Devlet Duması Başkanı Valentina Tereshkova’nın daveti üzerine Parlamento Alt Meclisi Konseyi üyeleriyle birlikte Kozmonot Eğitim Merkezini ziyaret etti. Merkezin ana binaları, yapıları ve altyapısı 40 yılı aşkın süredir yeniden inşa edilmedi ve ciddi bir şekilde onarılmadı ve burası uluslararası düzeyde bir merkez. Kozmonot Eğitim Merkezini düzene sokmamızı sağlayacak değişiklikler yapıyoruz” diye açıkladı Denis Kravchenko .

26 Ekim’de Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya grubunun ilk okumada 2024-2026 bütçe taslağını oybirliğiyle desteklediğini hatırlayalım. Cumhurbaşkanının talimatlarını ve partinin halk programının hükümlerini yansıtır. Belge, uygulanması için 7,7 trilyon ruble içeriyor.

Bütçenin ikinci kez okunmasıyla birlikte, parti hizip konseyinin kararı ve Devlet Duması kararı, sosyal alanda ek harcamalar, kırsal kalkınma, sanayinin teşvik edilmesi, bilim ve eğitimin desteklenmesi ve ülkenin güvenliğinin sağlanmasını sağlayacak. .

Gelecek yıl bütçe, sosyal politika harcamalarını %7,7 oranında artırarak 20 trilyon rublenin üzerine çıkarmayı planlıyor. Kırsal kalkınma ve ilgili devlet programının finansmanı için bütçe taslağına halihazırda 62 milyar rubleden fazla tahsis edildi. “Meslekilik” programının uygulanması için – üç yıl boyunca 7 milyar ruble. 2024 yılında istihdam merkezlerinin modernizasyonu için 86 istihdam merkezine 691 milyon ruble tahsis edildi.

Taslak bütçede halk programının eğitim ve sağlık alanındaki hükümlerine de finansman sağlanıyor. Okulların onarımı ve inşasına yönelik programlar dahil edilerek onlara yeni otobüsler sağlanması.

Birleşik Rusya’nın bütçedeki önemli önceliklerinden biri de RF Silahlı Kuvvetlerine, Kuzey Askeri Bölge üyelerine ve ailelerine destek, askeri-sanayi kompleksinin geliştirilmesi ve cepheye destektir.

Hoparlör
Kravçenko Denis Borisoviç
Kravçenko Denis Borisoviç
Yüksek Konsey Bürosu İcra Sekreteri, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Ekonomi Politikası Devlet Duma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı, Moskova Bölgesi Sanayi ve Yenilikçi Kalkınma Partisi Moskova Bölge Şubesi Sekreter Yardımcısı
#Kravçenko
#kozmonotik
#proje bütçesi
#uzay
#finansman
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak.https://er.ru/activity/news/denis-kravchenko-edinaya-rossiya-ko-vtoromu-chteniyu-byudzheta-vnesla-popravku-na-razvitie-kosmonavtiki

 

REKLAM ALANI